| iwannabeperfect a întrebat:

Cumm sa fac bani? am 16 ani si as vrea sa am mai multi bani de buzunar. ajutati-ma va rog, fara ironii. Nu am ce caini sa plimb( sid aca as plimba caini nu as primii bani), nu pot fi nici babysittter ca nu am la cine sa merg. funda**

4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Ce-ar fi sa iti gasesti un job?
imparte fliere, chestionare (vezi astia de la GFK)
poti lucra part time.

| Danzell a răspuns (pentru Danzell):

A. mai poti incerca la joburi pe callcenter.
depinde de ce skilluri ai.
eu de exemplu la 17 faceam mentenanta la calculatoare.

| PrideDrop a răspuns:

Fa un blog si incearca sa postezi cat mai mult pe el. Dupa ce e destul de populat aplica la google AdSense(cauta detalii pe google) si o sa iti puna reclame pe blog.La fiecare clic dat pe acele reclame de catre cititori primesti cate o suma de bani! Nu mult dar se aduna.Pt varsta noastra asta este cea mai simpla metoda.Mie mi-a mers si faci bani de buzunar.Nu uita sa postezi regulat! Altfel ti se duce din cititori si nu vei mai castiga bani. Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Андрееа a răspuns:

Lucreaza la oriflame avon