| EUeStEEu a întrebat:

Cum se fac banii din aplicațiile de pe magazin play?

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Bani se fac la job mergând la muncă pentru că pe net cu tot felul de aplicații care umbla prin telefonul tau cu banii mafiei ca să ii spele nu o să faci cine stie ce bani si in afara de asta este posibil sa te trezesti cu militia la ușă crezând că tu ai tranzactionat vapoare de petrol si armament si avioane pentru ca apar tranzactiile respective ca fiind facute de pe device-ul tău!
Așa că pentru să zicem 2 lei câștigați în decurs de 14 zile tu te-ai expus unor riscuri fantastice, ca si când ti-ai fi dat femeia altora in sperata ca nu au nici o boală,
Mai gândeștete de ce ți-ar da ție cineva ceva bani pentru ce ca și ce chestie? Când dacă ar avea nevoie de telefoane mobile sau laptop-uri pe care sa mineze sau să facă ceva cu ajutorul lor ar putea să dea pur și simplu 10 euro / lună si de banii acestia ar avea VPS CLOUD si ar putea sa puna acolo mii de mașini virtuale care ar simula mii de telefoane mobile sau mii de laptop-uri!
Tie ți-ar da cineva mărunțiși praful după tobă doar în cazul în care ar vrea să te folosescă de pușcăriaș de serviciu pentru cazul în care nu ar avea un pârnăiabil și tu te-ai oferi voluntar ca pentru 1 lu doi lei să iei faptele lor asupra ta

| MValentin a răspuns:

Adică la ce te referi?
Daca iau intrebarea fix cum ai scris-o ar fi un procedeu gen:
Faci o aplicație>ii rogi pe cei de la googleplay sa ti-o urce pe platforma>introduci dinainte un sistem de plată>astfel cand un om vrea da iti cumpere de exemplu aplicatia fara reclame va plătii niste bani> acei bani vor fi trimiși spre cardul tau si un mic procent in cardul celor de la google play=)

| Irinelp a răspuns:

Căutând o aplicație care te ajuta să găsești de muncă sau creezi o aplicație care să fie utilă și o pui și o vinzi pe google play.