| timeean2 a întrebat:

Cum se poate ca o firmă să aibă într-un an cifra de afaceri 0, 0 angajați și totuși să aibă profit de zeci de mii de lei?
Cum se poate ca o firmă să fie de 5 ani pe pierdere și totuși să existe în continuare? Cum sunt achitate toate cheltuielile?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Hotii si mînării tipic românilor

| Yuoia a răspuns:

Falsuri!

| Sekim a răspuns:

Evaziune fiscală. Banii sunt cash, nedeclarați pentru nu a plăti impozite. Desigur că este de înțeles de ce se face asta, de ce sa ai spre exemplu 10.000 euro declarați din care 3.000 sunt luați de stat, când poți să nu declari și rămâi cu 10.000 doar ai tai.