| sindeiu a întrebat:

Daca cardul este blocat pot scoate bani?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti scoate bani la caseriile bancii unde ai contul, daca ai bani in cont.

| darrio2007 a răspuns:

Glumesti! Cu ce altceva sa scoti? Cu biletul de tramvai?

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu poti face nici un fel de tranzactie sau scoatere de bani, daca cardul a fost blocat.

Dupa cum vad tu ti-ai legat cardul bancar de un cont paypal si paypalul ti l-a blocat pentru ca te-au verficat si te-au gasit ILEGAL, fiindca tu ai 15 anisori, iar varsta legala sa detii un cont Paypal este de 18 ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cardul este un mediu electronic de acces spre un cont bancar. Dacă este blocat, nu poți utiiza acel card, în acest scop,
până la debolocare.

| Frank51 a răspuns:

Da, la ghișeu cu cartea de identitate.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ai putea scoate bani, în ce sens ar fi blocat?

| Lukasssz a răspuns:

Da, cu cardul de la Profi.

| Brizbriz a răspuns:

SIGUR CA DA
iti pui un ciorap de dama pe fata, apoi te duci la banca si urlii ca asta e o "retragere", deci, ciocul mic si scoateti banii... AKUMAAAAA!

era vorba de un card blocat, LASA ASTA, ca nu ai nici o sansa cu ala

| NunuNini a răspuns:

De la bancomat, nu.
De la ghiseu, cu plata unui comision, da. Sa ai CI.
Tot acolo lamuresti de ce este blocat cardul si poate il deblochezi.

| literallythesamebruh a răspuns:

N-ar mai exista absolut niciun motiv să fie blocat dacă s-ar putea scoate bani de pe el. E ca și cum ai bloca un telefon cu parolă și lumea tot ar putea să umble pe el și să intre unde le convine.

| random1620 a răspuns:

Nu. De asta e blocat, ca sa nu poti scoate, sau cheltui de pe el banii