| Lataretu_Dragos_2002 a întrebat:

De ce trebuie sa fii angajat de 3 luni ca sa ei un telefon in rate?(de la eMAG)?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Astea sunt conditiile bancilor ca sa te crediteze

| K0sti a răspuns:

Ca sa ce?

| dannyel86 a răspuns:

E valabil in majoritatea cazurilor, nu doar la eMag. E vorba de posibilitatea achitarii ratelor din venituri proprii. Ca sa cumperi in nume propriu in rate, trebuie sa fii incadrat in munca (angajat) si sa ai o vechime de cel putin 3 luni de activitate. Asa oferi o garantie ca ceea ce cumperi poate fi achitat in rate, luna de luna. Pentru pretul integral nu se cere astfel de conditii, pentru ca termenul de vanzare-cumparare e mult mai scurt si contravaloarea bunului e achitat in totalitate, intr-o singura transa.