| anonim_4396 a întrebat:

Despre cursul valutar - atunci cand compar indicatorii financiari de la o firma romaneasca si una poloneza pe 2019, ar trebui sa transform valorile in lei sau in euro la ambele? Exista o valoare medie pe anul 2019 a unui curs valutar sau iau valoarea din 31 decembrie 2019?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles ca exista valoare medie. https://www.cursbnr.ro/curs-valutar-mediu

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zlotul polonez e aproape 1:1 cu leul, nu te ajuta mai mult comparatia directa?

| Curious2 a răspuns:

Scriai ca TPU e o pierdere de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Curious2):

Nu te mai baga in seama degeaba!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu, dar imi trebuie si ce e dupa virgula, atunci cand inmulesc cu milioane si miliarde se cunoaste orice diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ai mai scris asta? E irelevant. Tu ai citit ce am scris mai sus? Atunci cand inmultesc cu milioane si miliarde se cunoaste orice diferenta, de asta trebuie un curs cat mai exact. Si nu mi-a trebuit din 24.07. 2020, ci o medie pe anul 2019, deci raspunsul tau e irelevant.

| troleibuz a răspuns:

Trista reactia ta la un singur vot. Esti ruda cu CookieDog?

| troleibuz a răspuns:

Nu ma intereseaza cui ai dat dreptate. Ti-am dat un singur vot eronat. Iar tu mi-ai votat 5 raspunsuri vechi cu nefolositor și eronat. De ce esti asa suparata? Un raspuns nu e "multe'.

| troleibuz a răspuns:

Ti-am dat tie eronat. Ei nu. Nu inteleg supararea asta.

| troleibuz a răspuns:

Daca imi cauti prin intrebari ca sa-mi votezi raspuns dupa raspuns, poate ai nevoie de un xanax. Absurd sa fii atat de suparata pentru un singur vot.
Editez aici. Un om sanatos si fericit nu ataca alti oameni fara motiv. Isi vede de treaba lui. Nu inteleg motivul ignorului. Raportata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Atat o duce fratiorule, are frustrari puternice

| troleibuz a răspuns:

Ai sters intrebarea ca sa pot comenta in continuare? Merci. Am observat si eu un lucru despre tine. Esti cam dusmanoasa. Stim amandoi de ce ai comentat ce ai comentat acolo.