| andrei_3835 a întrebat:

Diriginta Mea Preferata Grigoras Mioara A murit Intr-un accident de masina Si eu nu stiu ce sa mai fac o iubeam asa multsad fara ea cred ca ma sinucid niste sfaturi?
A fost calcata de un dacia 1300.

13 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Daca era calcata de un bmw nu mai te sinucide ai Termina cu prostiile

| hummer24 a răspuns:

R.I.P Grigoras Mioara, da tu andrei sa nu cumva sa te sinucizi ca ajungi in iad si nu e prea placut acolo, treci peste situatia asta, fii barbat!

| FreakyFred a răspuns:

Sfat? Sinucide-te.

| FreakyFred a răspuns:

Voi aveti probleme serioase. Nici macar nu va uitati la profilul dobitocului inainte sa postati raspunsuri kilometrice despre cat de frumos e sa traiesti si alte tampenii inutile. Inainte sa incepeti cu sfaturile, documentati-va.

Totusi, ma bucur ca mai sunt cativa care chiar fac misto.
@Aℓℓε, ambele laughing

| Scândură a răspuns:

Buna! Of, imi pare foarte rau pentru pierdere, condoleante! Fiecare om trece in viata prin momente triste cand ar vrea sa cedeze, insa trebuie sa fi puternic, sa lupti pentru a trai! Stiu ca suferi, insa esti tanar, nu merita sa-ti iei viata care in primul rand nu ai nici un drept sa ti-o iei, e un dar de la Dumnezeu! Traieste-ti viata, mai ai atat de multe de trait!
Si crezi ca diriginta ta si-ar fi dorit sa iti iei viata din cauza decesului ei? Crezi ca i-ar fi palcut? Ce crezi ca ar fi zis?
Eu una nu cred ca ar fi fost de acord!
Nu are rost sa faci asa o tampenie, sa-ti iei viata! Gnadeste-t ela profesoara ta, ea va ramane mereu in inima ta, si te va veghea de acolo de sus, va fi alaturi de tine, insa nu trebuie sa mori pentru asta!
Sper ca te-am ajutat, bafta si ai grija ce faci!

| Marya6329 a răspuns:

Soluti nu este niciodata sa te sinucizi asta ii clar, cu ce o vei ajuta pe ea daca te vei sinucide? sau cum crezi ca s-ar simti ea daca ar afla ca te-ai sinucis din cauza ei? asta sigur nu e o varianta...ar trebui sa iti amintesi de ea cu zambetul pe buze si sa nu incerci niciodata sa o uiti

| SoNevable a răspuns:

Dumnezeu so ierte! uite un sfat omoara toti soferii din dacii 1300rolling on the floor))...glm! frate nu te sinucide ce esti asa buthappyvr sa ajungi la dracu?

| bd3x73r a răspuns:

mie imi e mila de dacie

| T3qUyLa a răspuns:

Lol rolling on the floor cica a fost calcata de o dacia 1300, dar nu vrei sa ne spui si ce vitez avea, sau cati metri a sarit in aer laughing?

| ramoyoopisicel a răspuns:

D-zeu sa o ierte! Te inteleg ca o iubesti mult, dar asa e viata, unii mor... se nasc altii... ciclul vietii. tu trebuie sa gasesti puterea de a merge mai departe, si sa nu te lasi invins de durere, si nu te gandi si tu la moarte, viata e atat de frumoasa, are atatea de oferit, mergi mai departe! trebuie sa invingi! fa-o pentru dansa!

| vvvvvvvvvvvgffffffffffffffffffgvbgf a răspuns:

Scz:-s, ea a fost calcata de Dacie sau DACIA a fost calcata de catre ea?laughing

| ioana_7907 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa treci peste asta gandeste-te ca a plecat intr-o lume mai buna.

| Ray_2254 a răspuns:

In primul rand, condoleante!
In al doilea rand, nu te sinucide... nu-ti distruge viata din cauza asta. Stiu ca e greu sa treci prin momente asa grele; toti stim. Daca nu, toti vom afla mai devreme sau mai tarziu. Si eu mi-am pierdut profesorul de matematica din cauza cancerului, si tineam foarte mult la el - il consideram ca fiind un al doilea tata. Te inteleg perfect si mai ales starea in care te afli acum. E greu, foarte greu la inceput.
Oriucum, mai gandeste-te ca ea nu ar vrea ca tu sa faci asa ceva. Ea ar vrea sa-ti continui viata si sa te bucuri de ea. S-a dus intr-un loc mai bun, cu siguranta. O sa fie mereu alaturi de tine, in inima ta! N-ai pierdut-o de tot si n-o s-o faci niciodata! In plus, intr-o zi va veti revedea...
Fii tare si lupta. Viata e nedreapta, dar n-ai cei face. sad