| lemonlollipop a întrebat:

Este legal un blog in care se vand diverse accesorii sau trebuie sa ai firma?

Răspuns Câştigător
| ExpertHost a răspuns:

Din moment ce prestezi activitati cu caracter comercial, trebuie sa ai entitate juridica. PF, PFA, Ii, SRL.
Sunt create de tine? Macar Persoana fizica inregistrata la Finainte ar fi bine sa te constitui ca sa scapi de "posibile viitoare probleme". De ce? STATUL nu concepe ca tu sa faci ceva, si sa nu aibe partea lui indiferent ca se cheama TVA sau impozit.

1 răspuns:
| just4fun_6617 a răspuns:

Trebuie sa ai contract