| SadBoyForever a întrebat:

Există vreo şansă să faci bani cu ajutorul internetului? Adica să îmi creez ceva, un site, blog prin care să scot bani?

Ştiu ca sună ciudat, dar există vreo posibilitate?

Răspuns Apreciat de Editori
| TheAce a răspuns:

Buna Ionut. Presupunand ca nu vei vinde produse pe site, si plecand de la premisa ca nu ai posibilitatea unei investitii majore, poti foarte bine sa iti vinzi...serviciile. Domeniile digitale sunt la mare cautare, freelancing-ul de asemenea, totul tine de care sunt aptitudinile tale. Putem vorbi despre consultanta social-media, despre SEO, despre programare, despre traduceri, despre mentorat, despre proiecte de tineret, content writing, copywriting sau despre alte arii ale caror soft-skill-uri pot fi cuantificate si realizate digital, cu ajutorul unui laptop, sa spunem. Investitia e in general mica, necesita desigur un plan strategic bine pus la punct, insa poate deveni un stil de viata happy.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sansa exista, dar trebuie sa stii cu adevarat cu ce se mananc industria asta. sa nu ai impresia ca ti ai deschis blog si de maine vin banii. Trebuie sa stii cu ce se mananca SEO si e nevoie de munca de ani

| DorelExpertu a răspuns:

Da, exista.
Nu e tocmai blog... dar

Videochat.

| Fleiby a răspuns:

Pai daca ai o idee interesanta si ambitie vin bani de peste tot, chiar si de pe internet. Trebuie sa vorbesti pe blog de chestii interesante.