| alexalex405 a întrebat:

Firma mea datoreaza statului suma de 3000 de lei reprezentand impozitul forfetar.La randul lui statul imi datoreaza aceeasi suma de 3000 de lei reprezentand TVA-ul. Avand in vedere ca firma nu mai are angajati si nici activitate, dar nu este suspendata cum as putea compnesa aceasta datorie?

Răspuns Câştigător
| negru30 a răspuns:

Daca esti sigur ca nu ai nici o greseala in acte - cere rambursare de tva ( control ) si pe urma platesti impozitul

2 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Multumesc

| lighting a răspuns:

Practic sumele s-ar anula una pe alta numai daca datoria ta este mai mare >3000