| georgege a întrebat:

Hei! La mine in oras nu este starbucks si-as dori sa-l aduc si aici, cum trebuie sa procedez? De ce acte am nevoie si se emit ceva fonduri pentru astfel de proiecte?

6 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Mai intai, cati ani ai?

| georgege explică (pentru Deliiiia):

18.

| Deliiiia a răspuns (pentru georgege):

Vorbeste la primarie, eventual trebuie sa faci o petitie si daca unu numar mare de persoane doresc un Starbucks, compania ar putea fi interesata sa deschisa unul in localitatea ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu Starbucks nu este franciza completa asa ca nu ai ce sa faci decat sa convingi compania mama sau cei care opereaza impreuna cu compania drepturile in Romania.

Daca nu e unul din marele orase cu birouri si mall uri aglomerate nici nu cred ca se gandesc sa deschida o cafenea

Si la urma urmei de ce asa bataie de cap pentru o zeama de cafea de 15 lei?

| tacitacitaci a răspuns (pentru Deliiiia):

Am ras cu pofta la comentariul tau!

| cristi202 a răspuns:

Si eu as vrea un McDonalds la mine in sat. happy Doar ca nu vor cei de la McDonalds sa deschida unul. happy