| Nadishome a întrebat:

Bună seara! As dori sa fac cumva ca alocatia să-mi fie virata pe card. Cum ar trebui sa procedez? Unde trebuie sa merg? De ce acte am nevoie?
Va mulțumesc!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

1. mergi la banca unde ai contul bancar si cere un EXTRAS DE CONT care arata numele si datele contului tau bancar corect si complet.
2. Dupa aceea, duci acel extras de cont la scoala si scrii o cerere, in care mentionezi ca doresti ca alocatia sa-ti intre in contul bancar mentionat in extrasul de banca, pe care l-ai atasat de cerere.
3. astepti 1-2 luni ca sa se opereze modificarile in contul tau de alocatie si primesti apoi alocatia toata, in contul bancar.