| ღBrunette a întrebat:

Hello! Nu ştiam dacă mai există TPU, dar mă bucur să observ că site-ul e în picioare şi e la fel de activ. Am decis să vin aici cu o întrebare destul de complexă şi delicată, în speranţa că voi putea primi răspunsuri utile.
O persoană care nu are studii superioare sau experienţă, are şanse să găsească un job la domiciliu? Măcar pentru un venit lunar acceptabil, nu neapărat sume extravagante. Menţionez că se exclude varianta de a munci fizic la o firmă. Şi repet, să fie variante de job de acasă, online. Aş prefera să nu apară comentarii răutăcioase, variante de răspuns care nu ajută deloc sau opţiunea "reprezentant Farmasi, Oriflame, Avon". Orice alte îndrumări, idei, informaţii sunt binevenite! Mulţumesc anticipat!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți face un curs online, de vânzări pe Internet, ca agent de marketing afiliat și apoi să activezi în domeniu. Totul de acasă din fața ecranului PC.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna! Da... inca aici.

Da, exista sansa ca o asemenea persoana sa lucreze de acasa, inca poate putin mai greu. Experienta se exclude, experienta se formeaza pe masura ce lucrezi, nu este chiar un criteriu asa de grav, pentru ca se invata.

Oricand poti sa te dezvolti personal si profesional, incepand cu niste carti bune in acest sens, o mica economie si o vointa de fier. Nu este niciodata tarziu sa te dezvolti, sa faci un curs despre ceva si astfel de lucruri.

Legat de locul de munca, ai putea incerca de exemplu call center, sunt mai multe astfel de locuri de munca, unele chiar de acasa.

Numai bine!

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Buna. Sa imi fie cu iertare, nu vreau sa para raspunsul meu ca fiind rautacios dar: 1. Ce inseamna salariu acceptabil?
2. In ce domeniu te-ar interesa?
3. Excluzi videochat`ul?
si in final 4. Ai incercat sa dai o simpla cautare pe google "joburi de acasa"? - Mie mi-au afisat o caruta de rezultate.