| anonim_4396 a întrebat:

In ce consta contabilitatea primara?

4 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Mai bine da un search pe Google, pentru ca necesita un raspuns mai complex si nu cred ca cineva vrea sa piarda 2 sau 3 ore sa scrie in ce consta.

| videoblog a răspuns:

- intocmire receptii
- intocmire reg. de casa
- tinere evidenta intrari-iesiri

PS - daca vrei sa te familiarizezi cu domeniul, recomad - http://finance.groups.yahoo.com/group/contacafe_club/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica sa stii sa socotesti ceva ce stie si se invata la scoala, ceva usor nu contabilitatea propriu zisa.

| mariamaya08 a răspuns:

Consta in :documentele de evidenta (facturi, chitante etc.), contarea operatiunilor patrimoniale si calculele specifice contabilitatii, completarea registrelor contabile; realizarea documentelor de raportare finala - balanta, bilant.

Cel mai bine ar fi sa te duci la un liceu economic sau la o facultate economica!