| Tyros a întrebat:

Ma gandesc să imi infiintez PFA sau SRL dar pentru moment vreau sa înțeleg cât mai mult ce presupune asta. Ce resurse ați recomanda pentru un începător in domeniul acesta? As vrea sa am o bază cat mai buna in ce privește economia in general, taxe, impozite, declarații fiscale, chestii de contabilitate etc. Poate puteti sugera cărți/cursuri/resurse utile in acest sens. De preferat ceva ce v-am fost de folos personal. Mulțumesc

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există o asemenea carte.
Dacă te gândești să înființezi ceva, să începi ce, pentru ce, cu ce bani. După ce asta ai clarificat, și ai cu ce să faci ceva, de acolo mai departe se învață pas cu pas.