| Zozohun a întrebat:

Ce cărți îmi recomandați pentru a învăța ce este impozitul, taxele, dobânzile chestii fiscale și contabilitate?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Https://www.librarie.net/......-judiciara
Astfel de cărți le găsești dacă mergi la o librărie.

| zilog a răspuns:

Fata contabilei mele a crescut in firma de contabilitate de la 6 ani printre contabili cand a ajuns ea la facutate fara sa fi pus mana pe carti dadea lectii la profesori si tinea contabilitatea la multe firme.
concluzia este ca daca te duci sa muncesti prin munca vei invata
mergi voluntar sau cu bani putini la o firma de contabilitate
daca vrei iti dau eu pe cineva care are nevoie de un ajutor dar nu prea are bani si chef sa il platesca pentru ca are multi copiii
dar ca si volum de munca are de unde sa iti dea sa faci practica la greu

| kb9 a răspuns:

Inainte de a invata ce *sunt* "*impozitele*, taxele, [...]", invata sa scrii in limba romana.
In loc sa citesti o carte invechita(ca la naiba, nimeni nu scoate carti in fiecare luna despre taxe ce sa se muleze perfect pe codul fiscal actualizat si legi si chestii - stiu ca-s idiot, evita-ma), mai bine cauti pe net, e mai simplu, e gratis si totul e actualizat.