| PussicatDolls a întrebat:

As vrea sa dau la Cluj la ECTS (Economia comerțului, turismului și serviciilor). Am văzut pe orar cursuri de contabilitate. Sunt grele cursurile de contabilitate? Necesita cunoștințe în matematică? Mulțumesc pentru răspuns!

1 răspuns:
| AndreeaM18 a răspuns:

Salut! Nu necesita cunostinte foarte multe sau aprofundate de matematica contabilitatea, iar in probleme calculele sunt simple (adunari, scaderi, nimic mai mult). In schimb, micro/macroeconomia si matematicile necesita mai multe cunostinte, dar daca participi si esti atent/a la seminarii, o sa intelegi. Parerea mea e ca contabilitatea nu e o problema, sau cel putin din ce am facut si eu pana acum. (Sunt anul 1)