| Gona_Alexandra_1999 a întrebat:

Merge sa trimit un colet cu un telefon si niste banii la cineva? prin Fan Curier sau Cargus?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bagi banii in cutia telefonului si mege. Daca insa pui valoare declarata nu mai merge ca se face packing list si trebuie sa vada cel de la curier ce ai pus in cutie. Mai bine vireaza-i din banca ta in banca destinatarului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am lucrat la Cargus. In depozit, nu curier. Odata s-a rupt un sac. Ce sa vezi? Cred ca erau 100.000 euro. Bani legati cu elastic. Se poate, da risti. In cazul de mai sus totul a ajuns inapoi in sac. Apoi lipit cu scoci. Dar nu garantezi ca peste tot este la fel.

| Laura78 a răspuns:

Da, o poti face.