| IonutValeriu a întrebat:

Merita sa inveti despre investitul la bursa? merita sa investesti?

10 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Merita sa inveti, dar asta nu inseamna ca te vei imbogati peste noapte. Un adevarat investitor la bursa lucreaza cu orizonturi de timp de ordinul deceniilor.

Daca reusesti sa investesti constant la bursa timp de vreo 20-30 de ani fara sa te sperii si sa-ti retragi banii la prima cadere, atunci ai sanse sa faci niste bani. Altfel nu prea.

| gemeni6226 a răspuns:

Baiatul meu de trei ani de zile nu face altceva decat invata treaba asta pe internet zi de zi o ora doua altceva nu se aude din camera lui, bineinteles cursul e in limba engleza..Acum am aflat ca a si investit asta povestind cu sora sa.Si am mai aflat ca daca ar scoate acum ar avea 6000 de euro dar el vrea mai mult si mai asteapta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita sa inveti si nu merita sa investesti. Eu am actiuni in mai multe firme si sunt pe minus la fel ca 97% din oameni. Poti sa inveti sa castigi dar cu cat investesti mai mult cu atat ai mai mare sansa sa pierzi totul dintr-o actiune. Ca sa poti sa faci bani trebuie sa fii la curent pe twitter pe reddit cu toate evenimentele si schimbarile de piata

| Simpatic a răspuns:

Normal ca merita, dar trebuie sa te pricepi si sa ai si factorul noroc ca in orice tranzactie in care este implicat pecuniarul

| gemeni6226 a răspuns (pentru Simpatic):

Depinde si de om eu nu m-as risca e clar.

| IonutValeriu explică (pentru gemeni6226):

Aveți idee când a investit acum cat timp?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles ca merita, dar in momentul de fata cel mai frumos ar fi sa combini bursa si criptomonedele.

| gemeni6226 a răspuns (pentru IonutValeriu):

Maximum de vreo 2 -3 luni.

| darctron a răspuns:

Numai dacă ai zeci de mii de euro în cont

| isemilia a răspuns:

Da, de ce nu. Nu sunt sigura ca merita sa investesti, mai ales acum. Asteapta sa se calmeze lucrurile putin si dupa poti incerca, fiindca oricum vei avea cunostintele necesare. Sa stii insa ca nu garanteaza nimeni ca vei iesi in avantaj.