| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Este ok sa investești în bursa?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai ce (bani și istețime), da - altfel las-o

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înțelegi prin ok? Știi ce se întâmplă la bursă? Ai bani de investit în tranzacții de risc? Dacă da, este ok.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este ok sa investesti in orice, daca iti aduce profit si te pricepi la asta.
Este ok sa investesti si daca nu te pricepi si inveti sau vrei sa inveti acest domeniu, incepand cu sume mici.
Iar este ok, daca esti dispusa sa pierzi sume mici sau mari de bani, depinde de tine, in cazul defavorabil.
Este ok daca vrei cu adevarat sa faci asta.
Este ok daca ai timp.

Trebuie analizate multe aspecte si vazut, iar intrebarea potrivita pentru tine ar fi daca merita.

| johnnny123 a răspuns:

Daca ai in vedere trei reguli de baza, este ok:

1) Nu investi bani pe care nu-ti permiti sa-i pierzi
2) Investeste doar pe termen lung, nu incerca sa faci speculatii
3) Investeste numai in lucruri pe care le intelegi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, e extrem de complicat sa calculezi taxele si sa te interesezi de strategii. Toate astea pentru un castig neglijabil sau pierdere. La firme, 90% dau faliment dupa primul an, la bursa 99% ies pe minus anual

| Robertandrei4858 a răspuns:

Este ok sa investesti sume de bani pe care esti dispus sa ii pierzi. nu e ok sa investesti bani la bursa daca ai o singura sursa de venit

| mihaela000ela a răspuns:

Dacă investești corect, pe termen lung poți obține un randament mediu anual cuprins între 7% și 10%, pentru ca e traiectorie ascendentă ( istoria Bursei, demonstreaza acest fapt) dar iti asumi si anumite riscuri. că Bursa are o traiectorie ascendentă