| Robert03122002 a întrebat:

Poate avea un român un job ok in Anglia dacă cunoaște limba engleză?

8 răspunsuri:
| Biggiesan a răspuns:

Ce inseamna ok? Probabil, munca calificata, desigur ca poate avea daca se dovedeste ca este si un bun profesionist.

| Hahahaihui a răspuns:

Poate dacă î-și dorește și pune curu' la bătaie.

| dannyel86 a răspuns:

Da, poate, cu atat mai mult cu cat stie limba engleza (chiar si la nivel conversational). happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate dacă îl angajează careva.

| AllexXtreme a răspuns:

E foarte usor nu iti trebuie neaparat sa stii limba engleza eu in Anglia muncesc si sunt la colete incarc tiruri descarc scanez coletele fac paleti le dau jos dupa banda si sunt multi romani care fac asta, cam peste tot gasesti romani de munca te vaiți tu? happy se gaseste la greu in depozite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt zeci de mii de romani, poate sute, care au joburi ok in UK.

| sierra1 a răspuns:

Poate ajunge chiar și premier

| StefanE2019 a răspuns:

Cel mai probabil, mai ales daca are și calificare