| dbulsvodvsydoh a întrebat:

Pot cumpara bitcoin ca minor?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Conditia legala sa-ti poti face cont este sa ai peste 18 ani.
Ideea este ca facandu-ti cont fals, nu vei putea niciodata sa-ti scoti banii din acel cont, fiindca nu ai cum sa dovedesti cu act de identitate, ca acel cont fals iti apartine.
Cand sunt implicate cerinte LEGALE, nu dai date false despre tine!

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Atata timp cat ai un cont pe o platforma de tranzactionare, da.
Dar cineva va trebui sa iti creeze acel cont.
In general se leaga si cu ministerul de finante, deoarece de fiecare data cand bagi banii in banca inapoi, acea persoana este pasibila de impozite aditionale.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ce ai face asta? Bitcoin este doar ceva virtual (nu este o moneda), nesustinut de o economie. Va incepe sa cada. Aseara a scazut 17% doar prin simplul fapt ca Elon Musk de la Tesla a spus ca nu mai accepta sa vanda ceva in Bitcoin.

| DascaluIoan a răspuns:

Gata, te-ai hotărât să strângi alocația și să îți cumperi bitcoin, este?

| dbulsvodvsydoh explică (pentru DascaluIoan):

Si care e problema ta?