| Stropdeploaie a întrebat:

De unde pot cumpara Bitcoin?
Este cineva pe aici cu experienta in domeniu?

Răspuns Câştigător
| P3d1a a răspuns:

Coinbase.com

Daca vrei sa le cumperi pentru o tranzactie, eu personal, recomand sa faci tranzactii 100% anonime pe siteuri tor, atata timp cat ai experienta cu darkweb-ul si VPN-uri.

Daca vrei sa "investesti" in bitcoin atunci nu prea iti recomand, exista comisioane iar pentru a face profit trebuie sa lasi banii in market luni de zile si sa si investesti foarte multi bani.

De exemplu, la 1000 EURO investiti probabil vei face 100 EURO in 2-3 luni, in functie de noroc.

4 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Cine mai vrea sa cumpere bitcoin, nu ai auzit ca s-a prabusit pretul criptomonedelor?

| P3d1a a răspuns (pentru Nilsson):

Nu s-a prabusit nimic

| Nilsson a răspuns (pentru P3d1a):

Https://m.capital.ro/......t-val.html

E aiurea pentru cineva care da sfaturi financiare sa nu fie la curent cu ultimele stiri.

| P3d1a a răspuns (pentru Nilsson):

Nu s-a prabusit frate nimic. Bitcoin-ul nu e acelasi lucru cu stocurile. E imposibil sa prezici valuare si e imposibil sa prezici daca o creasca sau scada. Daca a atins cea mai mica valoare, asa cum zice acolo atunci probabil ar fi foarte bine sa cumperi acum si sa vinzi in viitor cand o sa creasca.

Din nou. BITCOINUL E UN JOC DE NOROC, nu e un stoc de companie.