| Merekill a întrebat:

Poti ajunge redactor sportiv la o publicatie de genul "Gazeta Sporturilor", daca ai doar diploma de bac? Va rog fara raspunsuri rautacioase.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti in tema cu sportul, ai "stofa" in compunerea articolelor si stii gramatica perfect, atunci nu-ti trebuie diploma universitare, sunt suficiente cateva articole si recomandari.
Dupa o perioada de proba iti vei da seama singur daca esti potrivit si poti face fata cerintelor redactiei.

| sierra1 a răspuns:

Nu prea (in Romania)

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ca sa scrii pentru cineva trebuie sa dovedesti in primul rand ca stii as scrii in limba romana. Daca stii limba romana la perfectie, de ce sa nu ai un bac luat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să faci presă n-ai nevoie de o anumită specializare, dar ca să ajungi la GSP trebuie să ai un CV bogat și multă experiență în domeniu.