| SadLifeSadGirl a întrebat:

Poti depozita bani pe un card de alocatie?

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Eu nu as face asta pentru ca eu nu prea am incredere in parlamentari si legile care se schimba cum bate vantul.
Da banii se pasteaza acolo,
dar cine stie cum se schimba lucrurile si spun astia ca daca nu ti-ai ridicat banii toti banii devin ai statului si tie iti dau un fel de bonuri de aplauze sa mai intamplat in istorie
si o sa iti spuna ca a avut statul nevoie de ei ca oricum tie nu iti trebuiau
asa ca iti da o actiune sau mai multe actiuni la schimb pe ei fortat si cand o sa se termine razboiul pandemia gripa furtuna inundatia tampenia din Romania o sa ti-le rascumpere cu 4% dombanda pe an
se pot intampla si lucruri din astea
mai bine iti iei aur argint cu acte in regula ca barimi poti sa il bagi sub parchet o moneda scotiu o sipca de la parchet pui acolo moneda si gata uti unde ai pus-o si daca te roade foametea si seceta o sa iti dauci aminte ca ai moneda acolo.
EU am facut si cursuri de asistenta sociala pritnre multe altele asa ca urmatoare chestie desteapta pe care am invatat-o ar fi sa ai bani de mai multe feluri prin casa
de exemplu sa ai o geanta pregatita cu toate actele ceva haine si putina mancare si apa care nu expira
un cutit si chibrituri

in afara ade asta banii rusesti chinezesti si moldovenesti
te pot ajuta daca cumva vrei sa fugi din calea tampeniei cand leul si euro peste noapte nu o sa mai aiba nici un fel de valoare
pentru ca se poate intampla oricand sa pice o moneda atat de tare in cat sa dai pe o paine 1000 de euro si pe o sticla de apa tot 1000 de euro ca nimanui nu ii mai pasa de euro
dar au incredere in rublele rusesti
sau in leii moldovenesti

la ce ti-ar trebui sa ai si lei marunti poate ca vrei sa iti care cineva geanta sa ii dai si tu 10 lei sa isi ia o paine si daca tu ai doar de 100 lei atunci cum dai 10 lei la cineva care te-a ajutat sa urci in tren
sau care ti-a dat o rosie din curtea lui
sau cum dai 20 lei pe un ou |!?

Banii banknotele azi pot sa aiba valoare maine poti sa le dai la gunoi sa faci focul cu ele
asa ca este mai bine sa ai bani din mai multe tari care nu au nici o legatura cu NATO sau Uniunea Europeana
gen grupul tarilor ne aliniate
pentru ca daca crapa o tara o banknota Nato sau URSS tu totusi sa ai cum sa dai ceva la schimb un lantisor de aur sa iti dea cineva o paine sau sa te care pana la vama

asa ca mai bine iit iei ceva lantisoare de aur cu acte la ele BNR
ca sa ai ce sa dai in caz de nebunie pandemie sau alte tampenii care se pot intampla in lumea asta zapacita

1 răspuns:
| ValentinGabi a răspuns:

Desigur