| LanguageMaster a întrebat:

Poți schimba milioane de lei în euro la casele de schimb valutar?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un milion de lei noi, ca să îi schimbi la o casă de schimb valutar ar trebui să aibă in casă în acel moment 200 000 de Euro. O casă de schimb valutar nu este o bancă care deține în seiful ei cantități mari de valută, ci doar acelea care să corespundă tranzacțiilor unei zile de lucru, cel mult ale unei săptămâni. Astfel milioane de lei, ca să schimbe milioane de Euro, nu sunt la nivelul unei case de schimb obișnuit. Ca să schimbi ar trebui să faci cu casa de schimb o întelegere preliminară. Apoi să găsești o modalitate de transport sigură. Apoi ce faci cu ei?
Îi ții acasă sub saltea? Se vede din cum întrebi ce sume ai în buzunar.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Normal dar depinde cate milioane de lei ai, vezi ca la casele te schimb sa nu se comunice cu talhari ca la Braila si sa patesti ce au patit aia.
Dar cate milioane de lei ai maestre?
1000.000 de lei actual = 10 miliarde de lei vechi
deci tu ai cateva zeci de miliarde de lei vechi de schimbat laughing
de ce nu la banca? nu cred ca aceste case a atatia bani cash.
Si tu ai spart bancomate prin afara este? laughing
Cum spuneam Braila a inceput sa capete smecherie...cu bombe cu alea alea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu te referi la milionul vechi, eu nu cred că vreo casă are echivalentul a 1 milion de lei cash. nici vorbă milioane...:d