| SERIALS a întrebat:

Recomandati-mi niste carti despre educatia financiara. As vrea sa invat despre finante, contabilitate, investitii, bilant, etc. Sunt binevenite si programe pe Youtube, filme, etc, orice.

2 răspunsuri:
| Diana4you97 a răspuns:

Salutare. Tată bogat, tată sarac, Cel mai bogat om din babilon, Cadranul banilor, Secretele minții de milionar. Sper să îți fie de folos. Nu uita să ai un creion să notezi ideile principale.

| NiculaeMarian a răspuns:

Uite un sfat real, lasa cartile de genul tata sarac tata bogat si vizioneaza niste cursuri inregistrate de la profesori ase de contabilitate daca vrei sa inveti bilant si cont de profit si pierdere. Despre investitii si finante incearca cursuri de la Finante-Banci, tot ase. Incearca putina microeconomie, macroeconomie, mediul international de afaceri. Carti gasesti si pe site la ase, mai bune decat eu stiu ce milionar de care nu se stie cine stie ce...