| anonim_4396 a întrebat:

daca vreau sa imi deschid o firma aici in tara si eu locuiesc in strainatate, va merge afacerea aceea?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca va merge. Aici sunt taxele mari pentru stat si iti trebuie o persoana de incredere care sa iti gestioneze afacerea. Depinde si de domeniul in care vrei sa deschizi firma. Daca nu se cauta, vei da faliment repede.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu va merge!
Explicatia este foarte simpla, nimeni nu s epoate ocupa de afacerea ta sa ti-o dezvolte si sa-ti faca profit, mai ales daca este o firma mica.
Daca vrei sa deschizi o filiala a unei companii pe care o detii, de multe milioane de dolari, posibil sa poti angaja de la director pana la ultimul muncitor si sa-i lasi sa functioneze aici, dar ca business mic, fara directa ta supraveghere, ma indoiesc ca cineva ar fi interesat sa-ti faca tie bani.