| AnTonioB a întrebat:

Salut.
Acum 4 luni mi-am facut un card de credit Visa si nu mai stiu codul PIN. E vreo metoda sa il recuperez fara sa merg undeva cu el?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ori cauti documentul primit odata cu cardul (unde gasesti si pin-ul), ori mergi la banca emitenta pentru a putea recapata accesul la card. Nu-l poti introduce aleatoriu la bancomat, pentru ca dupa 3 incercari va fi blocat in aparat.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uiti in plic

| badpanda a răspuns:

Comanzi alt card.

| mihai69 a răspuns:

Doar să mergi cu el la banca emitentă. Sau să le dai telefon.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Codul pin îl poti schimba, pui ce pin vrei tu. Dar cred ca trebuie sa ai totusi vechiul pin dat de bancă si cu vechiul pin tastat poti introduce noul pin pe care ti l alegi tu.

| Zuzu1991 a răspuns:

Dai telefon la banca
il schimbi de pe internet banking/app daca poti (unele vor pin-ul vechi)