| Ioan489 a întrebat:

Ce carduri de credit merg la paypal? Eu am incercat un card de credit visa electron (de debit) si nu a mers, mi-a dat ereoare, de ce?

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ai gresit Categoria este la Afaceri & Financiare.

2 Ce carduri merge pentru paypal.
Paypal este o banca online=Carduri online.
Sunt multe tipuri de carduri care merg dar iti zic unele iar astea sunt cele mai cunoscute Visa, Visa electron, Master Card etc.
Iar tipul de card tipul cardului poate sa fie (de debit sau de credit).

Marea majoritate se intreaba ca la ce banca pot sa imi fac acel card.
La orice banca pot sa iti faci un card online, nu conteaza ce banca ca difera numai cartile de credit dar tot la fel sunt.
Ex:
Mastercard in RON la BRD.
Mastercard in Euro la BRD.
Visa Electron de la Bancpost.
Visa Electron, card de debit de la Banca Transilvania.
Visa Electron, card de debit, BCR.
Si asa mai departe eu am zis doar cateva poti sa mergi la orice banca.

Te duci si ceri vreau un card online.
Si o sa iti mearga pentru paypal, am si eu cont paypal si cere carduri numai online.

1 răspuns:
| midal a răspuns:

Iti trebuie un card cu care poti efectua diverse servicii online.Mergi la banca si ceri un card online cu care sa poti lucra pe internet.Mult mai simplu este sa intri in contul paypal pe care l-ai deschis si ai o rubrica unde te intreaba daca vrei card paypal. Urmezi toate instructiunile si poti avea un card paypal.