| Asteo a întrebat:

Am dat comanda de un Desktop PC de pe Altex online. Am decis sa-l cumpar in rate, cu un card de la Banca Transilvania. Cardul meu este Visa Electron. Pot plati cu el? Si daca da, stie cineva daca dobanda este 0% si la Visa Electron, sau doar la celelalte carduri de la Banca Transilvania? Imi cer scuze daca nu pot oferi mai multe detalii.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dobanda exacta a bancii, dar stiu sigur ca orice ai cumpara in rate prin banca, este platit mai mult decat dublu ca pret iar daca vei dori sa platesti anticipat dupa achizitionarea bunului, vei plati si comision de rambursare anticipata.Numai bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru a cumpara in rate ai nevoie de 2 conditii.

1. sa ai un card de credit (atenti nu de debit) care se obtine pe baza adeverintelor de venit

2. comerciantul sa accepte plata cu respectivul card.