| vondyyy a întrebat:

am o nelamurire. Am primit o bancnota de 5000 de franci pe care scrie ca sunt din Africa centrala. Stiti cumva cat inseamna sau care este cursul valutar, nici nu am gasit o prescurtare!

Răspuns Câştigător
| ellesy a răspuns:

5,000 xaf = 32.75 ron

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Africa Centrala nu este un stat, ci o regiune din Africa, formata din cateva state, dintre cele mai sarace. Asa fiind nu cred ca bancnota are vreo valoare in alta parte, poate doar in acea regiune. S-ar putea sa fie moneda din Republica Centrafricana, care face parte din Africa Centrala si are ca moneda francul CFA ( cu simbolul XAF) dar nici acesta nu are vreun curs la noi. Numai bine!