| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am un cont în lei de Revolut și chiar și cardul fizic.
Merită să investesc bani în Bitcoin din Revolut?
Un prieten a avut 58 lei la început de Februarie și acum are 95 lei.
Deci merită, gen să investesc o sumă mult mai mare și să aștept să "pice bani din cer"?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca scrii "Se-merita" (scriu asa ca nu ma lasa autocrectorul TPU) in loc de "merita" e greu! Orice om care intelege economia stie ca o moneda nesustinuta de economie pica. Este o moda dar cred ca nu mai dureaza 10-15 ani! Se pot face speculatii pe moment.

| Zuzu1991 a răspuns:

Eu nu as baga bani in bitcoini decat daca stiu BINE ce fac, tot creste dar la un moment dat cei care l-au facut sa creasca vor incasa ce au investit si v-a scade brusc, exact ca data trecuta

| Adry05 a răspuns (pentru Salontanul):

Eu nu înțeleg cum reușesc să scrie când nouă automat ne corectează TPU cu forma corectă

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Adry05):

Probabil (nu stiu) ca este la inceputul randulu! Eu am incercat de doua ori sa scriu agramatismul ala si nu m-a lasat pana n-am bagat cratima.

| Adry05 a răspuns (pentru Salontanul):

și eu când am vrut să corectez pe cineva tot așa. Numa unora ne verifică gramatica? că mie de multe ori îmi corectează de niște banalități și unii scriu în ultimul hal laughing

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Adry05):

Stie Dumnezeu! Nu inteleg nici eu! Uneori ma trezesc ca am scris si eu agramt (din greseala) si corectez dupa aia. Anumite cuvinte nu le corecteaza dar altele da. Probabil ca nu este un program prea performant!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merita. am investit eu inainte de cresterea asta de craciun si tot nu am facut mare lucru. In mod normal iti trebuie vreo 5% sa creasca ca sa iti faci banii de pe comision inapoi, eu am facut 30% plus, dar crestere de asta nu o sa mai fie niciodata. Investeste in Apple sau ceva altceva

| mihai69 a răspuns (pentru Salontanul):

Roboțelu'TemPelU' se bazează pe niște scripturi Java. Unii utilizatori nu au acest "accesoriu" (deloc sau l-au dezactivat), probabil de aia "ei poate"!
rolling on the floor
On topic: nu e nimic sigur în ceea ce privește criptomonedele. Mai bine cumperi acțiuni. Eu am câștigat cam 30% într-un an astfel.

| mihai69 a răspuns (pentru Salontanul):

PșiS: uneori, observ că același roboțel tembel nu știe să corecteze decât formele "greșite" decât... dacă sunt scrise Fără (!) diacritice! (Adică... tot greșit!) rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns:

Hahaha, in Revolut NU. Si eu am bagat in cripto vreo 60 RON in Revolut si acum valoreaza vreo 200, DAAAR trebuie sa ai in vedere ca Revolut e sageata de-a lui Putin. Orice alt comentariu e de prisos. Vrei sa bagi bani in cripto, fa-o pe aplicatii/platforme specializate. Binance, Crypto, Blockchain, Coinbase...