| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Buna, mi-am facut ieri un cont de revolut si am bagat suma minima de 50 de lei si am mers la magazin gen la un POS si nu a mers deloc, care e treaba? Trebuie sa astept pana vine cardul fizic?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar vezi sa ai activata aceasta optiune POS sau contactless-ul, pentru ca initial aplicatia vine fara aceste optiuni active. Intra in aplicatia mobila si vezi acolo.

Nu trebuie sa astepti pana vine cardul fizic, asta este cert.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Doooh... ti-ai dat singur raspunsul.

| MagicOneT a răspuns:

Eu stiu ca da, vine cardul si faci o tranzactie, dupa se activeaza si iti activezi functia de plata cu telefonul.

| GabrielGL a răspuns:

Uita-te pe aplicatie si vezi daca ai activat cardul sau daca au ajuns banii... Poate nu s-a incarcat poate nu ai trimis actele sa verifice contul uitate on lain pe app ai vezi ce se vede acolo... Da pe card si vezi daca e activ.

| Traiescpepamantromanesc a răspuns:

Aștepți să vină cardul. Verifici dacă ai în aplicație bani. Și după bagi cardul într-un bancomat și scoți minim 10 lei.
Practic, atunci se activează cardul.
După poți folosi și plata contacless.
Baftă!