| Oprea_Ovidiu_1995 a întrebat:

As vrea sa accesez si eu fonduri europene alocate tineriolor debutanti. Ajutati-ma va rog daca puteti sa imi spuneti cu ce activitate de productie preferabil profitabila as putea incepe sau orice imi puteti spune despre cresterea sanselor de aprobarea proiectului! multumesc mult!

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai teren pe la tara, ia-o incet-incet cu agricultura. Nu te baza pe fonduri, ca nu se mai face absorbtie de nici o culoare acum. Pesedeul sifoneaza tot ce se poate catre plata pomenilor. In vreo 2 ani maxim o sa fie dezastru.

| Ironwin a răspuns:

Trebuie sa incepi cu ceva ce iti place sa faci sau chiar daca nu iti place prea mult cel putin sa te pricepi la acea afacere. Daca tu nu sti ce vrei sau ce poti sa faci, mai bine te angajezi o perioada pana capeti experienta. Sa ai o zi frumoasa.

| Oprea_Ovidiu_1995 explică (pentru Ironwin):

Ma pricep am si lucrat am atestat in asa ceva. mai exact in recilare ecologizare si ma gandeam pe langa a recicla a si scoate un produs finit... placamaje din lemn. insa nu gasesc utilajele pentru productia placamajelor (osb, mdf) isa se gasesc usor cele de mase plastice. multumesc!