| GGbogdan a întrebat:

Azi am fost la o casa de schimb valutar si am schimbat 200 de euro, trebuia sa primesc 940 de lei cat este si pe bon, problema este ca nu i-am numărat pe loc si am primit 740. O sa mai primesc banii? Cum sa procedez?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa-i mai primesti si nici n-ai ce face, invatatura se plateste si ai invatat ca banii se numara intotdeauna. Va fi cuvantul tau impotriva persoanei care ti-a dat banii si nu poti dovedi ca nu ti-au dat intreaga suma.

| oz_1736 a răspuns:

Daca crezi ca il poti face pe patron sa iti arate filmarea, iti primesti banii. Daca va spune ca a sters filmarea la inchiderea programului, nu poti face nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e, ai invatat o lectie, te-a costat 200 ron, dar ai invatat ceva.
Puteai pierde mai mult. Si e vina ta ca s-a intamplat si ca nu ai verificat. Alta data sa fii mai atent. Mai ales pe banii tai. happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din momentul în care ai ieșit de acolo ce sa mai primești înapoi, cine te mai crede?

| mihai69 a răspuns:

Teoretic ai putea - rogi casiera să facă la sfârșitul programului casa și dacă are plus 200 de lei, ai tăi să fie.
Dar m-aș mira să vrea...