| Mariuspop323 a întrebat:

Daca merg să schimb la schimb valutar 5 milioane in euro primesc toti banii sau casa valutara imi ia comision?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există casă de schimb valutar care să aibă să îți schimbe această sumă. Dacă are, îți va lua comision, căci ei din asta trăiesc.

| cristimihailov a răspuns:

Doar nu-s prosti sa ti-i dea la pret de banca.

Nu te mai prosti cu casa de schimb valutar, ca-s cam rechini.

Mergi la banca.

| romeo78 a răspuns:

În primul rând se va anunța Poliția. În al doilea rând, ar trebui să veniți cu un troler mare pentru a aduce întreaga sumă de bani și a lua noua sumă.
Iar, în al treilea rând și cel mai important: nici o bancă din lume în anul 2020 nu mai eliberează p astfel de sumă de bani!
O astfel de sumă mai era eliberată în urmă cu 60-70 de ani în urmă, până au fost folosite la scară largă cecurile întâi, apoi cardul bancar.
Deci, este o întrebare la mișto, dar ți-am explicat cum stă treaba în realitate.
Iar, dacă dați căuta pe Google, ați afla că există state pe mapamond în care banul cash nu se mai folosește deloc sau în procente foarte mici!