| Nosunshine a întrebat:

Salut.cat inseamna azi, in lei noi si in lei vechi 20.000 de euro?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La cursul de referinta al BNR, de 4, 4819 lei/euro, sunt 89.638 lei noi sau 896.380.000 lei vechi. Acest curs este stabilit in functie de vanzarile si cumpararile de pe piata valutara de vineri.
Trebuie sa tii cont ca acesta nu este un curs de vanzare sau cumparare, aceste cursuri le stabilesc fiecare banca sau casa de schimb valutar in parte.
Daca vrei sa cumperi valuta vei plati cu 5-10 bani mai mult pe euro iar daca vinzi vei obtine mai putin cu 5-10 bani pe euro. Numai bine!

2 răspunsuri:
| Geojorjy a răspuns:

la cursul BNR 20.000 Euro = 89.638 lei noi (890.638.000 lei vechi )

| Nosunshine explică:

Mersi