| Claudiu1212 a întrebat:

ce salar primeste un contabil,contabil sef, expert contabil, auditor? sau cat e salariu pentru contabilitate primara?

2 răspunsuri:
| ioanionel a răspuns:

Salariul este negociabil intre angajator si difera foarte mult in functie de multi factorii, de marimea societatii, de raspunderea pe care o ai in societetea respectiva, de politica de salarizare a societatii respective, de nivelul salarilor in zona respectiva (sunt diferente de la zona la zona, de exemplu nu poti compara salarile de la Bucuresti cu cele din Botosani) si altele. Pentru contabilitate primara se pleaca de la salariu minim pe economie. Expert contabil sau auditor e o profesie liberara, si nu se ajunge usor la acest statut.

Răspuns utilizator avertizat