| Bosznic a întrebat:

Salut, ce se poate întâmpla dacă vand articole pirotehnice de clasa I
Fără autorizație?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E penal. Putina pușcărie.

| dullcat a răspuns:

Nimic bun.Nu mai bine faci altceva mai util cu timpul tau?

| carevaescu a răspuns:

Cum spune colegul mai sus. Există o excepție: daca cineva pățește ceva in urma articolelor vandute de tine -> putin mai multă puscarie.

| Bosznic explică:

Salut, țin să menționez că pirotehnicele plde categoria aceasta ( p1 ) sunt legale doar că nu am autorizatie

| AngheleacuRares2009 a răspuns:

Salut! Te sfătuiesc să nu vinzi, deoarece unei persoane din întâmplare i se poate întâmpla ceva, iar poliția când deschide ancheta caută întâi să vadă dacă"articolele pirotehnice"sunt legale.In urma acesteia, ți se poate aplica codul penal. Zile bune sa ai!