| PeeWee96 a întrebat:

Salut..Cine mă poate lămuri putin?
Deci anul trecut cand m-am angajat, angajatorul mi-a facut card ca sa imi bage salariul, ideea e ca acum vreau sa imi schimb locul de munca si vreau sa stiu daca pot folosi acelasi card. Mentionez că sunt banci diferite si vreau sa stiu daca se opreste comision sau ceva de administrare, nu stiu! Ma poate lamuri cineva?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Daca vrei ca noul anajator sa transfere salariul pe el, va exista o diferenta de comisioane la virare. Fiecare angajator are o intelegere cu banca pentru comisionmul de virament, noua angajator probabil nu are contract cu ei, deci va fi mai mare, iar daca are, probabil difera conditiile contractuale./ De verificat

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da, doar dai iban-ul noului angajator si o sa iti intre salariul pe cardul tau.

| Thisismetoday1 a răspuns:

Din cate stiu eu daca sunt banci diferite ai nevoie de un card de la banca respectivă. Spre ex daca ai card la brd si cei de la noul loc de munca cer card la ing trebuie să faci altul daca nu sunt banci diferite nu e nicio problemă il poti folosi pe acelasi.

| Sonia822 a răspuns:

Da, il poti folosi in continuare, nu mai intra salariul. Va papa un comision de administrare lunar (app 1 euro) si unul anual ( de vazut 50 -100 lei, in functie de banca)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă sunt bănci diferite, nu poți folosi acelaș card. Fiecare cu cardul emis de ea.