| anonim_4396 a întrebat:

Salut.De la ce varsta iti poti face un cont bancar? Fac 16 ani vara asta si vreau sa am card, sa platesc cu el ca sa nu ma mai car cu banii dupa mine sau sa nu trebuiasca sa merg la magazin sa imi iau un paysafe cand vreau sa bag bani undeva.

Răspuns Câştigător
| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Poti avea card pe numele tau, dar raspunzatori sunt parintii pana la varsta de 18 ani.

2 răspunsuri:
| blairelovesmusic a răspuns:

Ai nevoie de un serviciu/o companie pentru a avea primul tău cont bancar şi un card.

evenso
| evenso a răspuns:

Poti face deja cont bancar, impreuna cu unul sau ambii parinti. Pentru ca etsi inca minor.