| cocoman a întrebat:

Salut la toata lumea.
O sa incep cu inceputul.
Acum 3 luni am venit in Germania la munca. Mi-am facut un cont bancar la post bank pentru a-mi intra salariu pe card.
Toate bune si frumoase pana am primit cardul. Cardul nu este un Credit Card ci un Giro Card.
Am incercat cu el sa cumpar online insa nu am reusit, pana la urma am reusit sa conectez Giro Cardul pe amazon.de. Si acolo am avut cateva probleme insa s-au rezolvat singure(cred).
Acum incerc sa conectez giro cardul la paypal. Am vazut pe internet cum ca e posibil. Insa nu reusesc, pe paypal nu gasesc nici o optiune sa conectez direct un cont bancar sau giro card. De asemena pentru nu stiu ce motiv este setat pe USA. Am intrat la 'add a bank account' insa tara e setata pe United States. Si aparent nu pot sa modific.
Are cineva idee cum sa conectez contul bancar (giro card) la paypal?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Tara e setata pe US daca nu casti ochii mari cind iti faci contul. Apeleaza la serviciul de suport de la PP, te rezolva ei.

| maryus24 a răspuns:

Mergi la postpank, le spui ca vrei sa il folosesti si online si ei te rezolva, a functionat la mine cel putin.