| BogdanRoxanaDove a întrebat:

Salut,

O carte de marketing buna imi poate recomanda cineva?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ego7 a răspuns:

Cartea "Psihologia persuasiunii" de Robert Cialdini e destul de accesibila daca esti mai nou in domeniu. Iti recomand si bloggurile despre marketing, sunt foarte multe si cu informatie sintetizata usor de inteles.

3 răspunsuri:
| Ricardo26 a răspuns:

Cele 22 de legi imuabile ale marketingului – Al Ries, Jack Trout

| FuneralLolita a răspuns:

Marketing-ul se schimbă în fiecare zi pentru că omul se plictisește mereu și vrea altceva. De aceea cărțile o să rămână mereu în urmă. Îți recomanda podcasturi în engleză (Goal Digger de exemplu) sau chiar bloguri. În engleză. Cele în română sunt varză.