| TPULion a întrebat:

Am de platit niste rate la TBI, iar eu doresc sa platesc anumite rate cu o suma mai mare (daca rata este de 170, eu vreau sa platesc 600-700 lei), mi s-a spus ca se va recalcula dobanda, insa trebuie sa depun o cerere (aici nu mai tin minte, nu mai stiu exact cum se numea cererea respectiva.)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era cineva aici care vroia sa se duca afara sa munceasca, sa isi faca rata la apartament in tara, si sa plateasca ratele mai mari, ca sa termine mai repede.
Cand i-am zis ca nu merge asa, si ca se recalculeaza dobanda, chiar daca vii cu toti banii, a ras si a zis ca n-are cum.
Sper sa citeasca asta happy