| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpar o unitate pc care costa 1. 84999 Lei in 12 rate fara dobanda prin StarBT.Cati bani ar trebui sa dau pe luna pentru 1. 84999 FARA DOBANDA!?

Si inca ceva:

trebuie sa aleg sa platesc prin optiunea ONLINE CU CARD DE CREDIT.
cum o sa platesc eu online cu cardul.Mai exact, vreau sa stiu doar cum pot plati rata lunara.Cumva trebuie sa am bani pe card si,in fiecare luna,daca am bani pe card, imi retrage suma necesara?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi ca ai scris gresit. Trebuia sa scrii 1.849, 99. Rata e simpla: imparte la 12. Trebuie sa ai cardul securizat. Vorbeste cu banca daca este securizat. Dupa, ai optiunea de 12 rate. O bifezi, certifici ca este securizat cardul scriind numaeul din 3 cifre de pe spate si gata. Eu am cumparat la Raiffeisen. Se retrage suma totala si se marcheaza ca un fel de cont virtual. Se baga banii inapoi si apoi ti-i ia lunar. Nu stiu cum este la Transilvania dar banuiesc ca tot cam asa.

| Karbox a răspuns (pentru Salontanul):

Scrie pe site: Sistemul de plata este securizat la cele mai inalte standarde, inclusiv 3D Secure

Asta inseamna ca e securizat, cum ai zis tu?

| Salontanul a răspuns (pentru Karbox):

Da.