| Dariuus2003 a întrebat:

Am un bon paysafe card. Pot sa il folosesc pe aliexpress? Sau in ce card pot sa il transfer ca sa il pot folosi pe aliexpress? Multumesc

1 răspuns:
| maxtersup a răspuns:

AliExpress nu acceptă direct plăți cu Paysafecard.

Dacă dorești să utilizezi suma de pe Paysafecard pe AliExpress, există câteva opțiuni pe care le poți lua în considerare:

Poți utiliza Paysafecard pentru a-ți reîncărca un portofel electronic, precum Skrill sau Neteller, care acceptă Paysafecard ca metodă de încărcare. După ce ai alimentat portofelul electronic, poți utiliza acest portofel pentru a efectua plăți pe AliExpress. Totuși, este posibil să fie implicate comisioane sau taxe în procesul de transfer.

Verifică dacă poți utiliza Paysafecard pentru a cumpăra un card cadou sau voucher specific AliExpress. Unele magazine online oferă opțiunea de a achiziționa vouchere AliExpress cu Paysafecard. Poți căuta pe internet sau contacta direct serviciul de relații cu clienții Paysafecard pentru a obține informații actualizate despre această opțiune.

În cazul în care nu poți transfera direct suma de pe Paysafecard pe AliExpress sau folosi Paysafecard pentru a achiziționa un voucher AliExpress, poți lua în considerare utilizarea unei metode alternative de plată acceptate pe AliExpress, cum ar fi un card de credit sau un card de debit.

Este important să verifici opțiunile disponibile înainte de a efectua tranzacții. Pentru informații mai precise și actualizate referitoare la utilizarea Paysafecard pe AliExpress, este recomandat să contactezi direct serviciul de relații cu clienții Paysafecard sau să consulți site-ul oficial al AliExpress.

Sper că aceste informații te ajută!