| marianriina a întrebat:

Salut TPU,
Dispun de 5000 de euro pentru a investi intr-o afacere de familie si am de ales vulcanizarea auto. Merita? Ma gandesc la o hala ( o voi construi eu ) ceva decent, vara aer rece, iarna caldura. O cafea ceva decent. Merita oare?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Imi pare rau ca te dezamagesc, dar din 5000 euro nu ai cum sa faci nici o hala incalzita mica, de 30mp.
Nu mai vorbesc de infrastuctura necesara si de teren.

Incearca sa gasesti si alte idei, in functie de dotarea si pozitionarea ta.

| baru a răspuns:

Merita. De preferat sa ai si un mic depozit pentru cauciucuri la pastrare iarna vara. Obligat si un aparat de echilibrat roti.

| oz_1736 a răspuns:

Nu cred ca iti ajung banii. Cauta pe net ce trebuie sa cumperi pentru constructie, proiectele, sa vezi la ce suma ajungi. Apoi terenul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti ajunge nici o rampa sa iei sau ceva. ca e 2000.
Doar sa gasesti ceva sa inchiriezi undeva spatiul. si sa gasesti utilajele si sculele ieftine ori sa le inchiriezi si pe alea. da nu iti ajunge.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Mai bine incearca comert.Dar si aici trebuie sa calculezi mult, sa urmaresti luni de zile si alte magazine de cartier.Bafta!