| alexsaxx2323 a întrebat:

In ce merita sa investesti ( sa infiintezi o firma, etc) pentru a obtine profit mare?
Sa nu fie o investitie mai mare de 50000 euro!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand 50k euro nu e o suma atat de mare incat sa te astepti la castiguri mari, cel putin nu o perioada de timp.

Ideal e sa investesti in ceva la care te pricepi, e mai simplu si mai usor

| neutrino a răspuns:

Daca as avea acesti bani la varsta ta, nu as investi in nimic, pentru ca as considera ca nu sunt pregatit pentru asa ceva. In schimb, as face o facultate buna dupa care mi-as lua zborul in afara, bazandu-ma pe aceasta suma care m-ar ajuta mult la inceputul carierei.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut, dac-aș avea 50.000€ aș investi în agricultură{arborele de Pawlownia care crește super rapid, cireșe, nuci etc.), sau turism..credemă este o super afacere, caută dacă vrei cartea: Pavel Corut-Cartea Creatorilor(Sute de retete concrete pentru facut bani) aici ai sute de idei simplificate de la A la Z, fară bătăi de cap. Sper c-am fost de folos.

| Anca123420 a răspuns:

Salut. Evident raspunsul il poti gasi doar tu. Investeste intr-un domeniu la care te pricepi. Care sa iti puna in valoare calitatile personale. A investii in ceva nu e un lucru pe care poti sa il aflii de la altcineva, ci este un lucru pe care tu trebuie sa il gandesti si sa il dezvolti folosindu-ti abilitatile. Spre exemplu, eu personal( avand in vedere cunostintele si calitatile mele) probabil ca as investii intr-o firma de IT, deoarece de fiecaredata cand tehnologia evolueaza, toata lumea evolueaza. Altcineva poate ar investii in agricultura sau mai stiu eu ce.