| ToffyNR1 a întrebat:

Nu stiti cumva daca se poate sa gasesti de lucru undeva in strainatate pe timpul verii daca ai 17 ani?

Răspuns Câştigător
| Weider a răspuns:

Salut, doar daca ai cunostinte in strainatate, de exemplu ai un prieten care lucreaza in constructii sau altceva si are nevoie de un baiat care sa-l mai ajute un pic, vorbeste cu el sau intreaba pe cineva care ti-ar putea gasi de lucru pentru vara, multi au facut asa.

3 răspunsuri:
| condreavaly a răspuns:

Salut! pentru a parasi tara ai nevoie de acordul ambilor parinti/cazuri speciale tutore. dar sa nu pleci de capul tau daca nu ai un loc sigur. nu esti sigur nu pleci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tare ma indoiesc, avand in vedere ca la 17 ani nici nu ai dreptul sa iesi din tara neinsotit

| viotedy a răspuns:

La mare.